Ua  |  En
Аналітичний звіт «російські кібероперації» 2023
15.05.2024

Хочемо звернути увагу українських експертів з кібербезпеки на аналітичний звіт «російські кібероперації» H2 '2023 підготований фахівцями команди CERT-UA, яка діє у складі Держспецзв’язку.

Проаналізуємо кіберзагрози, щоб краще розуміти мотиви, можливості та цілі російських хакерів та прогнозувати їхні дії в майбутньому.

Серед основних тенденцій другої половини 2023 року:

Якщо в першому півріччі 2023 року домінувала спроба експлуатації вразливості та компрометації облікових записів, то в другому півріччі ми спостерігаємо перехід до фішингових атак і спроб інфікування ШПЗ. Це відбувається у зв’язку зі значним зниженням присутності противника в мережах, зачищенням імплантів, встановленням та підключенням сенсорів і якісним аналізом телеметрії.

 

З-поміж розслідуваних Держспецзв’язку зламів, які мали критичний і високий рівні, переважало проникнення через публічно доступні вебресурси. У багатьох кейсах, де не були встановлені технології для моніторингу підозрілої активності, це призводило до подальшої компрометації внутрішніх систем.

Проти українського бізнесу та організацій активізувались також фінансово-мотивовані хакерські групи. У другому півріччі 2023 року 40% зареєстрованих інцидентів були пов’язані саме з викраденням коштів.

 

Найбільш розповсюдженими векторами первинної компрометації стали:

З огляду на ситуацію, що складається, Кіберцентр Держспецзв’язку закликає організації скористатися професійною допомогою, застосувати усі необхідні ресурси для забезпечення захисту під час дії воєнного стану, серед них:

Більше – читайте в аналітичному звіті «російські кібероперації» H2’2023

Всі новини
Datastream пропонує
розробку, проєктування та впровадження комплексних рішень для побудови інформаційної безпеки корпоративних мереж різного рівня
Зв'яжіться з нами
Copyright Datastream 2016-2024. All rights reserved.
Замовити консультацію
спеціаліста
Якщо у вас виникли питання щодо наших пропозицій - залиште свій телефон і найближчим часом з вами зв'яжеться кваліфікований консультант.
Як до вас звертатися?
Назва компанії:
Email:
Номер телефону:
Ваше повідомлення:
Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку ваших даних відповідно до умов нашої Політики конфіденційності.
Відправити
Замовити консультацію