Ua  |  En
Рекомендації для посилення захищеності систем та мереж, та для протидії новим кіберзагрозам
02.11.2023

Забезпечення надійного кіберзахисту –  одне з найголовніших завдань не тільки для державних органів, об’єктів критичної інфраструктури, а й для будь-яких інших організацій та установ.

CERT-UA підготувала рекомендації, виконання яких сприятиме посиленню захищеності систем та мереж і дозволить ефективно протидіяти кіберзагрозам. Беручи до уваги поради Держспецзвязку, протидіяти кіберзагрозам можна за допомогою нескладних кроків. 

Виникнення кіберінциндентів – це перш за все невиконання типових вимог, що є актуальними для ландшафту кіберзагроз протягом останніх 7 років. Так, найбільш розповсюдженими векторами первинної компрометації є:

  1. Відомі вразливості ("PHP", MS Exchange, FortiGate, Zimbra)
  2. Скомпрометовані облікові записи (-> VPN -> LAN)
  3. Спір-фішинг
  4. Самоінфікування (операційні системи, пакети програм, завантажені з трекерів)

Отож, щоб захистити системи і мережі від атак зловмисників слід налагодити процеси, які спрямовані на виявлення та протидію кіберзагрозам. Серед основних:

Наголошуємо на персональній відповідальності керівників, системних адміністраторів, адміністраторів інформаційної безпеки, а також осіб, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту, та закликаємо невідкладно врахувати в роботі надані рекомендації.

Зазначимо, що поради ніяк не виключають необхідності дотримання базових норми, таких як парольна політика, обмеження прав облікових записів користувачів, своєчасне оновлення програмного забезпечення, уникнення використання застарілих операційних систем тощо.

Ознайомитися детально з рекомендаціями можна ТУТ

Всі новини
Datastream пропонує
розробку, проєктування та впровадження комплексних рішень для побудови інформаційної безпеки корпоративних мереж різного рівня
Зв'яжіться з нами
Copyright Datastream 2016-2024. All rights reserved.
Замовити консультацію
спеціаліста
Якщо у вас виникли питання щодо наших пропозицій - залиште свій телефон і найближчим часом з вами зв'яжеться кваліфікований консультант.
Як до вас звертатися?
Назва компанії:
Email:
Номер телефону:
Ваше повідомлення:
Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку ваших даних відповідно до умов нашої Політики конфіденційності.
Відправити
Замовити консультацію